Wzorce masy - odważniki wzorcowe

Wzorce masy to specjalna forma odważników przeznaczonych do sprawdzania i kalibracji wag. Jest to podstawowe narzędzie służące do weryfikacji dokładności wskazań wag oraz wagowych urządzeń pomiarowych. Produkty oferowane przez AXIS spełniają wszystkie wymagania przepisów obowiązujących w naszym kraju. Do każdego wzorca masy dołączone jest świadectwo wystawione przez Urząd Miar lub Akredytowane Laboratorium Wzorcujące KASPO AP 043.

Produkty ze świadectwem wzorcowania

Do sprawdzania i kalibracji wag oferujemy wzorce masy zgodne z wymaganiami międzynarodowej organizacji metrologicznej OIML (Międzynarodowa Organizacja Metrologii Prawnej), które obowiązują także w Polsce. Każdy wzorzec masy dostarczany jest w drewnianym lub plastikowym pudełku, wraz ze świadectwem wzorcowania wystawionym przez Akredytowane Laboratorium Wzorcujące lub przez Urząd Miar. Aby dobrać odpowiedni wzorzec masy do posiadanej wagi, należy zapoznać się z tabelą danych technicznych zamieszczoną w instrukcji obsługi urządzenia. Warto dodać, że świadectwa legalizacji nie stosuje się do wzorców masy.

Różne klasy odważników kalibracyjnych

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej precyzyjna regulacja posiadanych urządzeń jest jedną z najważniejszych kwestii. Do precyzyjnej kalibracji służą odważniki wzorcowe klasy F1, E2 i F2, wchodzące w skład naszej oferty. Każda klasa ma nieco inne zastosowanie. Pierwsza z wymienionych przeznaczona jest do kontroli takich urządzeń jak sprzęty laboratoryjne klasy II. Zapewniają wysoki poziom wiarygodności wskazań. Wzorce klasy E2 pozwalają na sprawdzenie elektronicznych wag analitycznych klasy I, natomiast klasa F2 wykorzystywana jest do testowania wag technicznych klasy II i klasy III, które są używane w handlu i zakładach produkcyjnych.

Obsługa spełniające standardy jakości ISO

Testowanie wag za pomocą wymienionych odważników spełnia standardy nadzoru przyjęte w ramach systemu jakości ISO. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszych wzorców masy. Oferujemy produkty w wielu odmianach o wadze od 50 g do nawet 5 kg. Jeśli mają Państwo pytania lub chcą uzyskać więcej informacji dotyczących naszych produktów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Nasz zespół gwarantuje fachową pomoc. Doświadczeni pracownicy szybko dokonają analizy Państwa potrzeb i dobiorą odważniki kalibracyjne dostosowane do modeli posiadanych przez was wag.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry