Czujniki tensometryczne wagowe

Czujniki tensometryczne to elementy pomiarowe, które służą do badania siły nacisku generowanej np. przez ciężar przedmiotu. W naszej ofercie znajdą Państwo tensometry wagowe, które mogą być wykorzystywane do budowy własnej konstrukcji wagowej.

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa czujnik z tensometrem?

Zasada działania czujnika jest bardzo prosta i polega na zmianie rezystancji drutu oporowego na skutek zmiany jego długości. Dochodzi do niej podczas wystąpienia nacisku o określonej wartości. Oznacza to, że czujnik tensometryczny jest w zasadzie najważniejszym elementem wchodzącym w skład wagi.

Nasze czujniki zapewniają maksymalną dokładność pomiaru, powtarzalność uzyskanych wyników, odporność na obciążenia zgodnie z przyjętą skalą, dokładną wartość rezystancji przewodu pomiarowego.

Dlaczego warto wybrać oferowane czujniki wagowe?

Już od lat zajmujemy się dostarczaniem na rynek sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań w zakresie czujników pomiarowych i oprzyrządowania do nich. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg czujników tensometrycznych kilku znanych producentów. Poza tym cały czas dokładamy starań, aby do układów pomiarowych naszych klientów trafiał wyłącznie sprawdzony i niezawodny sprzęt. Dzięki temu mają oni pewność, że dostarczane przez nas rozwiązania sprawdzą się nawet w trakcie intensywnej eksploatacji.

Oferujemy czujniki wykorzystywane w wagach technicznych i przemysłowych - m.in. w handlu detalicznym i hurtowym, branży złotniczej, metalurgicznej itd.

Co ważne, jeśli nie znajdą Państwo w naszej ofercie czujników o określonych parametrach roboczych, koniecznie prosimy o kontakt. W razie potrzeby pomożemy w doborze odpowiedniego układu pomiarowego stworzonego z myślą o Państwa potrzebach.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy Państwu układy pomiarowe stworzone z myślą o najbardziej zaawansowanym i precyzyjnym sprzęcie pomiarowym. Wszystkie nasze czujniki są dokładnie przetestowane pod kątem rezystancji rzeczywistej względem oporu deklarowanego w dokumentacji technicznej czujników.