Platformowe (0.3kg÷300kg)

Waga platformowa to urządzenie, które składa się z miernika wagowego, czujnika tensometrycznego oraz platformy, na której układa się ważony towar. W naszej ofercie znajdą Państwo wagi platformowe o zróżnicowanym przeznaczeniu, które z pewnością zaspokoją oczekiwania każdego użytkownika.

Stal zwykła

Sprawdź

Stal nierdzewna

Sprawdź

Jak działa waga platformowa?

Każda prezentowana przez nas waga platformowa magazynowa i przemysłowa to urządzenie przeznaczone do elektronicznego pomiaru masy wybranych przedmiotów, ładunków lub sprzedawanego towaru. Wewnątrz miernika wagowego znajduje się przetwornik, który przetwarza sygnał elektryczny (czujnik tensometryczny) na sygnał cyfrowy, następnie wynik jest prezentowany na wyświetlaczu. Dzięki temu łatwo można sprawdzić, ile waży wybrany przedmiot. Co więcej, wynik pomiarów jest dostępny w czasie rzeczywistym, co oznacza skróconą do maksimum procedurę ważenia.

Oferujemy precyzyjne wagi przemysłowe platformowe najwyższej jakości. W naszym asortymencie posiadamy urządzenia o dość szerokiej skali pomiarowej oscylującej w granicach od 3 do nawet 300 kg. Sprzęt ten jest wykorzystywany głównie na magazynach (w tym również wchodzących w skład struktury sklepów e-commerce).

Przykładem ciekawego wykorzystania tego typu urządzeń jest waga platformowa paletowa, z pomocą której można ważyć palety oraz masywne opakowania z różnymi rodzajami towarów.

Wagi platformowe - różne warianty

Jako producent AXIS dokładamy wszelkich starań, aby udostępniany towar spełniał wymogi naszych klientów. Dlatego wprowadziliśmy na rynek dwa rodzaje wag platformowych: wykonane ze stali klasycznej oraz nierdzewnej. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie istnieje ryzyko rozlania ładunku ciekłego. Warto je wybrać również dla magazynów i hal, gdzie na ogół mamy do czynienia ze zwiększoną wilgotnością.

Reasumując, nasze wagi platformowe to prosty, klasyczny, ale zarazem niezawodny wariant urządzeń pomiarowych, który z całą pewnością chcemy Państwu polecić.